Home

27.04.2021

Bon turystyczny

by: therawstudy


Bon turystyczny

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Jeszcze odkurzymy walizki, namioty, plecaki. I bony turystyczne. Bon turystyczny w założeniu miał być motorem do napędzenia branży turystycznej, która mocno odczuła skutki pandemii i zachętą dla Polaków do wyjazdów wakacyjnych.

Działanie bonu turystycznego polega w dużym uproszczeniu na pokryciu części kosztów związanych z wyjazdem na urlop przez państwo. Bon turystyczny przysługuje jedynie tym rodzinom, które korzystają ze świadczenia 500+.

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia hotelu czy też kolonii dla dziecka. Program ruszył na początku sierpnia i nie wszyscy uprawnieni zdążyli z niego skorzystać. Tymczasem zbliżają się ferie, kolejne wakacje. Jeśli już bon turystyczny został nam przyznany, należy pamiętać, ze jego termin ważności upływa w marcu 2022 roku.

Pomimo obecnej sytuacji nadal warto mieć plany wyjazdów, marzenia o odwiedzeniu nowych miejsc w Polsce. Tym bardziej, że bon turystyczny znacząco może obniżyć koszt takiego wyjazdu.